قهوه

قهوه ترک

قهوه ترک

قهوه ترک

قهوه ترک که اصالت و سنتی بودن را همواره با خود به همراه دارد را شاید بهتر باشد یک روش و سنت آماده کردن قهوه بدانیم تا یک نوشیدنی  قهوه ترک زیر بنا و جد اصلی قهوه های دمی مانند قهوه فرانسه و اسپرسو است.

قهوه ترک روشی برای آماده کردن قهوه است که در طول سالیان دراز قهوه نوشی مردمان سرزمین خاورمیانه، آداب و رسوم مخصوصی برای تهیه و سرو کردن آن به وجود آمده است. کمتر قهوه‌ای داریم که اینگونه با فرهنگ و سنت‌های یک جامعه پیوند خورده باشد.

داستان کشف قهوه :

در داستان ها آمده است، چوپانی اهل یمن اولین بار دانه های قهوه را کشف کرد. چوپان یمنی خوش ذوق وقتی که دید گوسفندانش با خوردن دانه‌هایی که نمی‌شناخت، انرژی زیادی می‌گیرند، کنجکاو شد و مقداری از آن دانه ها را به خانه آورد و به اتفاق همسرش دانه‌ها را کوبیدند و پودر حاصل را با آب روی آتش جوشانده و از خوردن نوشیدنی حاصل کیف و لذت فراوان بردند. از فردا، چوپان و همسرش آن دانه‌های شگفت انگیز را به همه  آشنایان معرفی کردند و این شد کشف قهوه در یمن.

 

ابزار طرز تهیه قهوه ترک چیست؟

برای تهیه قهوه ترک از وسیله‌ای بنام جذوه یاجاذوه استفاده می‌کنیم که به آن قهوه جوش هم می‌گوییم. جذوه از نظر ظاهری شبیه به شیر جوش است با این ویژگی مهم که باید قطر دهانه آن نسبت به قطر کف کمتر باشد تا قهوه ترک بهتر دم کشیده و موقع دم کشیدن به راحتی به سمت بالا حرکت کند.
بهترین جنس برای جذوه مس است چرا که مس باعث انتقال یکنواخت حرارت شده و در نتیجه قهوه بهتر دم می‌کشد.

مراحل درست کردن قهوه ترک

  • ابتدا به ازای هر نفر یک فنجان آب سرد به جاذوه اضافه می‌کنیم. (بهتر است برای دم کردن قهوه ترک از آب سرد و برای اندازه‌گیری میزان آب مورد نیاز از فنجان سرو قهوه ترک استفاده می‌کنیم.)
  •  به ازای هر نفر یک الی دو قاشق چایخوری سرپر پودر قهوه به جاذوه اضافه می‌کنیم. (مقدار پودر قهوه برای هر نفر کاملا سلیقه‌ای بوده و برای تنظیم غلظت قهوه می‌توانیم مقدار پودر قهوه را کم و زیاد کنیم.)
  • بهترین زمان افزودن شکر همین مرحله است. (اگر می‌خواهیم قهوه کمی شیرین‌ شود.)
  • ترکیب حاصل را هم می‌زنیم تا کاملا یکدست شود.
  • جاذوه را روی شعله ملایم می‌گذاریم.
  •  ۴ الی ۵ دقیقه طول می‌کشد تا قهوه دم کشیده و روی قهوه لایه فوم (کف قهوه) ایجاد شود.
  •  بعد از تشکیل لایه فوم روی قهوه و قبل اینکه قهوه قل بخورد، جاذوه را از روی شعله برمی‌داریم و با قاشق فوم روی قهوه را داخل فنجان‌ها می‌ریزیم.
  • دوباره جاذوه را روی شعله گذاشته تا لایه فوم تشکیل شود و قبل از اینکه  قل بخورد آن را از روی شعله برمی‌داریم و حدودا نصف قهوه را داخل فنجان‌ها می‌ریزیم.
  • یک بار دیگر جاذوه را روی شعله قرار می‎دهیم، حدودا ۱۰ الی ۱۵ ثانیه صبر می‌کنیم و قبل اینکه قهوه قل بخورد آن را از روی شعله برمی‌داریم و فنجان‌ها را کاملا پر می‌کنیم.

 

قهوه

 

نکات مهم دم کردن و سرو قهوه ترک

بهتر است برای شیرین کردن قهوه به جای شکر از قند استفاده کنیم چراکه طعم مطلوب‌تری به قهوه می‌دهد.
بهتر است برای هم زدن از قاشق چوبی استفاده کنیم.
بهتر است از آب سرد یا حتی کمی یخ استفاده کنیم. چراکه هر چه زمان دم کشیدن قهوه طولانی‌تر باشد غلظت آن افزایش می‌یاید.
بهتر است پس از ریختن قهوه داخل فنجان کمی صبر ‌کنیم تا ذرات معلق قهوه موجود در نوشیدنی ته نشین شود.
بهتر است کنار قهوه ترک یک فنجان آب سرو کنیم. چراکه قهوه ترک، قهوه سنگینی است و بعد از نوشیدن آن دهان کمی گس می‌شود و نوشیدن آب به متعادل شدن طعم دهان کمک می‌کند.
بهتر است برای سرو قهوه  از فنجان استاندارد با حجم۸۰ الی  ۱۰۰ سی‌سی استفاده کنیم.

قهوه ترک

قهوه ترک با شیر

قهوه  را با شیر هم می‌توان دم کرد یعنی به جای آب سرد از شیر سرد استفاده کنیم.
به قهوه ترک با شیر، قهوه یونانی هم می‌گویند.
برای هر نفر یک فنجان شیر سرد (شیری که داخل یخچال بوده است) و یک الی دو قاشق چایخوری پودر قهوه  را داخل جاذوه ریخته و آن را روی شعله ملایم گذاشته و مانند روش گفته شده در بالا دم می‌کنیم.

 

تهیه توسط تیم تولید محتوای بهین نوش 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید